Beaute Pacifique X-Tra Dry Skin Fix
FRI FRAGT
OVER 349,-
PRISMATCH

Hvis du har problemer med ekstrem tør og sart hud, så er her en creme, som plejer, reparerer og virker blødgørende. Den har en fugtighedsbevarende langtidseffekt og indeholder naturlig squalane og vitamin A, der gør huden stærk og mere robust. Cremen er særlig velegnet til pleje af tør og skadet hud på fødder, hænder, albuer osv. og kan anvendes til pleje af tørre hudlidelser som eksem og psoriasis. Indeholder ikke parfume.
Fordele
Cremen har mange anvendelsesmuligheder og kan også bruges til:
Fordele
- Plejende og lindrende
- Giver et forøget fugtindhold og virker blødgørende i mange timer
- Med naturlig squalane og vitamin A, der gør huden mere robust
- Velegnet til pleje af hud med alvorlige problemer med tørhed
- Kan anvendes ved eksem og psoriasis
- Uden parfume
- Brug cremen morgen og aften eller efter behov ved hyppig kontakt med vand
- Vi anbefaler dog, at man bruger X-tra Dry Skin Fix som et supplement til den daglige hudpleje rutine
Cremen har mange anvendelsesmuligheder og kan også bruges til:
- Røde barnenumser
- Røde barnekinder og små tørre børnehænder
- Tørre læber
Del din betaling op:
Produktet:
- Uden mineralske olierMineralske olier er et billigt fyldprodukt.
Det har svært ved at trænge ind i huden og fedter derfor ekstra meget.
Derfor bør du altid undgå det. Der er selvfølgelig ikke mineralske olier i dette produkt. - Naturlige ingredienserI dette produkt er der kun brugt naturlige ingredienser.
Dufte osv er ikke lavet kemisk men på planter/blomster. - ParfumefriProduktet er helt fri for parfumer. Både naturlige og kemiske parfumer er ikke tilsat.
Som parfume alergiker kan du uden problemer bruge produktet. - Uden parabenerProduktet er uden parabener. Paraber er et konserveringsmiddel som kan være
homonforstyrende. - Ikke testet på dyrProduktet er ikke testet på dyr.
- Kan bruges af gravideHvis du er gravid eller ammende kan du uden problemer bruge produktet.
Dine fordele:
- Fri fragt ved køb over 349,-
Du betaler kun fragt hvis du handler for under 349,- Og vi sender med Post Nord direkte til din egen dør. Eller du kan vælge pakkeboks så du ikke skal være hjemme hvis du bestiller meget.
- 14 dages returretDu har altid 14 dages returret på de produkter du køber hos os. Dog må plomberingen ikke være brudt.
Kunde bedømmelser af Beaute Pacifique X-Tra Dry Skin Fix
Skriv gerne en kommentar nedenfor og afgiv din vurdering - på forhånd mange tak!Skriv en bedømmelse:
Del din købsoplevelse
Hjælp andre brugere ved at fortælle om din erfaring med .Skriv din oplevelse af produktet
Skriv gerne en kommentar nedenfor og afgiv din vurdering - på forhånd mange tak!
Gennemsnitslig vurdering:
3.95 ud af
5
med
22 bedømmelser





Skriv en kommentar:
Andre købte også